Готуємося до спекотного літа та презентуємо нову колекцію тікі-коктейлів в Oxota na Ovets. Почнемо з невеличного екскурса в історію. Кому взагалі спало на домку готувати коктейлі в черепах, що все це означає і чому тікі-коктейлі варто спробувати?
Що означає слово «тікі»?
Тікі - перша людина на землі в міфології маорі. Знайома історія: Тікі блукав, допоки не зустрів першу жінку Марікоріко, вона звабила його і вони народили небо. Ось така стародавня легенда, що тисячі років передавалася від покоління до покоління в поселеннях Океанії.
В сучасному ж розумінні «тікі» - це різноманітні дерев’яні та кам’яні фігури богів, що полінезійці привезли з собою, коли почали розселятися на території сучасних Гаваїв. Поступово туристи все глибше занурювалися в тропічні ліси і потроху знайомилися з традиціями місцевих жителів: образ страшних незрозумілих тікі-богів з величезними пащами та дивними очами захопив американців, і вже на початку 30-их років 20-ого століття ця естетика лягла в основу багатьох проектів, дуже далеких від справжньої культури маорі.
Як з’явилися тікі-коктейлі?
В 1933-34 роках колишній бутлегер та авантюрист, а потім - відомий голлівудський бармен Дон Біч, відкрив перший тікі-бар під назвою "Don the Beachcomber Cafe". Він багато разів рушав у експедиції до тропіків і щоразу привозив звідти цікаві артефакти, тож в його закладі було повно дивних речей, пов'язаних з культом тікі. Крім того, йому спала на думку ідея змішувати ром з різноманітними сиропами та подавати яскраві коктейлі у новий спосіб. Zombi, Tahitian Rum Punch, Navy Grog та ще більше 70 відомих рецептів – результат його творчості. Проект швидко привернув увагу багатьох голлівудських зірок. Чарлі Чаплін, Марлен Дітріх, Кларк Гейбл та всі-всі-всі були частими гостями та добрими друзями Дона. Всіх захоплювали не лише самі напої, але й стиль життя, який вони символізувати - це було щось на кшталт трпічного свята, шо не мало вкунчитися ніколи.
Одне за одним почали відкриватися нові подібні місця. І поки протягом Другої світової Дон Біч створював спеціальні місця відпочинку для військових в Європі, його мережа Don the Beachcomber розширилися до 16 успішних закладів.
Трейдер Вік, ворог і друг, учень та водночас запеклий суперник Дона, теж будував власну мережу закладів. І він теж зіграв на культурі тікі та яскравих коктейлях на основі рому. У власних мемуарах він писав, що саме йому спав на думку рецепту Mai-Tai – єдиного тікі-коктейлю, що увійшов до списку класичних коктейлів згідно Міжнародної асоціації барменів. Дехто каже, що оригінальній рецепт був розроблений Доном, але питання по те, хто насправді вперше змішав Mai-Tai ще більше складне, ніж питання про те, що винайшов радіо.
Щонайменше ми маємо два прізвища, історії двох людей, завдяки яким з’явилася барна тікі-культура .
Тікі-коктейлі в Oxota na Ovets
Pupule – легкий та пряний коктейль на основі рому та апельсинового і лаймових фрешів, має яскравий присмак кориці та ванілі.
Ginger Colada – твіст на Pina Colada (на хвилинку, національний напій Пуерто-Ріко з 1978 року). В основі, звісно, ром, ананасовий фреш, пюре кокоса та імбир.
Chi Chi – легкий літній коктейль з приємною гіркою нотою, ідеальний для тих, хто полюбляє Aperol.
Singapore Sling Twist – майже ваш улюблений Singapore Sling, але з лікером Шартрез.
Voodo people – міцний напій з фруктовим післясмаком. В основі – ром, джин та фруктові лікери.
Stone Tree – лонг, який особисто нам подобається завдяки приємній кислоті, що її забезпечує гранат.
***
Чекаємо! Воздвиженська, 10Б
TEL: 067 406 4156