ПЕНОВАНІ, ЧАЧА, ФО: СЛОВНИК ВІД GASTROFAMILY FOOD MARKET. VOL2

Певно, ви вже чули про фуд-хол Gastrofamily Food Market, який на двох поверхах об’єднав 7 різних концепцій. Від Дмитра Борисова. На Бессарабці. 
На першому поверсі розташований бар «Білий Налив», моноформат БПШ (біляші, пончики та шаурма), DOGZ&BURGERZ з крафтовими бургерами та хот-догами, азійський стріт-фуд Oxota na Ovets та новий концепт «Шашлики, вино та друзі».
На другому поверсі можна замовити роли та морепродукти від Mushlya або обрати моцарелу, римську піцу та тирамісу від PINZARELLA. 
Разом з командою Gastrofamily Food Market ми вирішили створити фуд-словник, аби ви точно не розгубилися від такого різноманіття. 
Ось тут можна почитати першу частину, а зараз вже час другої. 


Л
Люля-кебаб. Не плутати з хітом «Звуки Му». Ніякі це не «луляки», це смачнющий м’ясний фарш, в який додали трохи курдючного жиру, спецій та цибулі та підсмажили на шампурі. «Шашлики, вино та друзі» готують два види кебабів – з яловичини та баранини. Будь-який коштує 89 гривень. Подається, звісно, з лавашем, овочами та соусом. 


М
Мідії. Молюски, яких завжди хочеться більше. І ще. І ще трошечки. Особливо, коли вони в вершковому соусі. Бельгійці радять їх їсти з багетом та картоплею фрі, а запивати пивом. Ми із задоволенням погоджуємося. Каструльки мідій (від 69 гривень) з гарнірами можна знайти у корнері Mushlya, пиво або вино – в «Білому Наливі», звісно.


Н
Налив. Білий. До 2018-ого року – сорт яблук. З 2018-ого – мережа барів, в яких відпускають гріхи та наливають сидр.
А ще іноді коктейлі, вино, пиво та навіть чачу. На першому поверсі Gastrofamily Food Market шукай саме такий. 

***
Неаполітанська піца – та сама «класика», на яку так чекали в корнері PINZARELLA. Вже є. Заходьте, смакуйте. 
Римська пінца - пухке тісто, овальна форма. Неаполітанська - тонка основа, пухкі бортики, коло радості, як воно є. 


О
йОй, най буде
Фраза, яку ти кажеш, коли вже взяв 6 устриць, 3 хінкалі, 2 чебуреки, плов, качку по-пекінськи, пару пінц і тобі пропонують ще тирамісу. Коли все коштує 29, 49, 69, чом би й ні? Самому все одно готувати дорожче. 
П
Пеновані. Хачапурі з листкового тіста. Хрумкі та смачні. В корнері «Шашлики, вино та друзі» замовляй з сиром, бараниною або з міксом яловичина-свинина. 

Пончики. А тут треба щось пояснювати?  Страва – машина часу. Кусь – і тобі знову 5. Світ змінюється, а пончики – ні. З цукровою пудрою або згущеним молоком. 19 гривень за порцію. В БПШ

Р
Роли. Та страва, яка першою спадає на думку, коли думаєш про «швидко, незвично, смачно». Коріння десь в Японії, але, насправді, ті роли, які ми обожнюємо, винайшли на півдні США, додавши до рису та риби авокадо, крем-сир та все, що душа забажає. Ми пішли ще далі та продовжили експерименти. Радимо в корнері Mushlya замовити Філадельфію з лососем та соусом манго-теріякі. 159 гривень і вона твоя.


С
Спрінг-роли. Весняна страва, яку варто замовляти цілий рік. Що це? Конвертики з тонкого рисового тіста, в які загортаємо різноманітні овочі, пряні трави та креветки. Де спробувати? В корнері Oxota na Ovets.

Т
Том ям. Національна тайська страва. Якщо з відпусткою в Азії цьогоріч не склалося, але кортить, згадати, як то воно було, вихід є: замовляєте в корнері Oxota na Ovets «тазик» том яма – з лососем, мідіями, тигровими креветками, лемограсом та кокосовим молоком – за 98 гривень і ні про що не шкодуєте.

Тирамісу. Італійці будуть запевняти, що це шари печива савоярді з кремом, лікером і ще бозна чим. І будуть праві. А ми продовжимо готувати «неправильне тирамісу» з трубочок з маскарпоне та кавою. По 79 гривень. Бо знаємо, що ви від нього шаленієте. Звісно, в PINZARELLA.


У
Устриці.
Гастрономічний еквівалент моря. Для когось «фу, заберіть це», для когось «будь ласка, ще дюжину». Для когось – атрибут лакшері-фото, для когось – щоденний обід. В корнері Mushlya – 3 види завжди ідеально свіжих устриць. Від 39 гривень за штучку.   


Ф
Фо.
В’єтнамський пряний суп – з локшиною, яловичиною, безліччю зелених трав та спецій. Має надзвичайно насичений смак. 89 гривень – за величезну порцію, яку сміливо можна брати на двох. В Oxota na Ovets. 


Х
Хінкалі. Страва, яку можна їсти лише руками. Жодних ножів та виделок. Тонке тісто, багато м’яса або сиру, ніжний духмяний бульйон. І перше, і друге. Все одразу – і за 19 гривень. Шукай на корнері «Шашлики, вино та друзі».


Ч
Чача. Грузинська горілка для найміцніших. Створена небом саме для того, щоб заїдати її шашликом. Де спробувати? В корнері «Білий Налив», звісно. На першому поверсі.
Чебурек. Тонке золотаве тісто, багато начинки і, звісно, сік. Щоб по руках текло. Тоді це такий чебурек, за який не соромно. Саме такі готують на корнері «Шашлики, вино та друзі». 49 гривень. З бараниною, яловичиною або ж з сиром. 

Ш
Шашлик. Кажеш «шашлик», думаєш «застілля». Неодмінний атрибут літа. Добре, що тепер, аби поласувати шашликами, не обов’язково збиратися з троюрідними кумами на природу (хоча ми нічого не маємо проти), а можна просто замовити в корнері «Шашлики, вино та друзі». Ще й ціни смішні – від 69 гривень за порцію. Звісно, подаємо з лавашем, овочами та соусами.  

Шаурма. Ідеальний стріт-фуд. Крапка. В корнері БПШ – 5 видів. Від вегетаріанської з бататом до supermeat – з подвійною порцією курятини (на яку ми, до речі, отримали нещодавно всі сертифікати, що вона халяльна, без антибіотиків та, взагалі, якась космічна, що та кришталева вона льодяникового періоду). Ціни – від 59 гривень.   

Ю

Юність. Ідеальна пора життя, аби провести її в Gastrofamily Food Market. Серед кльових людей. З крутою музикою. Зі смаком. Звісно, жодним чином не залежить від якихось відміток у паспорті. 
Я
«Я повернуся». Те, про що думає 99% гостей, які хоча б раз були в Gastrofamily Food Market. 

Далі буде
Де шукати це все? 
Gastrofamily Food Market, Басейна, 1-2