- Головна
- Дмитро Борисов
- Сім’я ресторанів
- Доставка
- Новини
- Borysov Academy
- Франшизи та консалтинг
- Робота в Сім'ї
- Контакти
5 років тому Oxota na Ovets першою в Києві почала готувати стейки на трирівневому Robata grill та подавати страви з різних регіонів Азії: від індонезійської лакси до в’єтнамського фо, від корейської капусти кімчі до сінгапурського варіанту том-яму.
За цей час змінилося багато речей. В Києві з’явилося кілька десятків азіатських ресторанів, а значна частина наших друзів подорожує до Південної Азії щонайменше 1-2 рази на рік. Але є те, що не змінюється ніколи: аншлаги по вечорах, наш гастрономічний підхід та вимоги до якості, рівень сервісу та шалена пристрасть, з якої ми працюємо щодня.
Наразі ми розпочинаємо новий етап: поволі додаємо до ваших улюблених страв нові смаки та нові продукти. Потроху прямуємо в бік більш аутентичних рецептур. Звісно, всі соуси готуємо «з нуля» та розробляємо інноваційні технологічні рішення щодо смаження / копчення / томлення.
Цієї весни бренд-шеф Дмитро Борисов та шеф Oxota na Ovets Олег Білоус запрошують вас в гості, аби ви «протестували» качку по-пекінськи, сома теріякі, салат зі свинячими вушками в «столітньому» соусі та інші спеціалітети.
Розповідаємо про них більше.
1590 гривень
«Рецепт качки по-пекінськи виник в 14 столітті. Звісно, за цей час з’явилася велика кількість його варіацій, різних способів подачі, тощо. Я готую та подаю качку по-пекінськи саме так, як це роблять в аутентичних ресторанах Пекіну. Перший етап приготування такої качки займає кілька діб. Спочатку протягом 12 годин качка витримується в сухому маринаді зі спеціями, сіллю та медом. Так досягається баланс солоного, солодкого та гострого – одна з ключових ідей китайської кухні. Потім ми натираємо качку сумішшю різних оцтів і «складних цукрів» та лишаємо в спеціальній камері ще на 12 годин – вона «підсушується» за сталої температури та вологості повітря. Потім смажимо її в умовах «планетарного руху» - качка одночасно обертається по колу та навколо власної осі.
Нарізаємо качку вже поряд зі столиком гостей, використовуючи для цього китайський традиційний ніж цай дао. Подаємо слайси соковитої курки з тонкими рисовими млинцями, овочами, соусом хойсін та сливовим соусом. Як все це їсти? Дуже просто: накладаєте на млинець кілька шматків качки, додаєте огірки та трави, соуси за бажанням та обережно загортаєте все це. Хоча можна й не відмовляти собі у задоволенні просто з’їсти шматочок м’яса чи хрусткої карамельної скоринки.
Звісно, це ще не все. Другий етап – це подача каркасу качки. На вибір гостей ми можемо зварити на каркасі суп грибами, підсмажити каркас з овочами та гострим соусом або ж зберегти максимально натуральний смак – просто обсмажити кістки в тапіоці».
Олег Білоус
Ця страва, як це не дивно, має дуже легкий свіжий смак. Різні овочі, спагетті з цукіні, майже невагома скляна локшина, соус та основі соєвого та китайського оцту і кунжутної олії та, звісно, нарізані тонкою соломкою хрусті свинячі вушка.
«Ми відварюємо свинячі вушка в «столітньому маринаді». Це насичений бульйон на яловичих кістках з величезною купою спецій – бад’яном, сичуанським перцем, мускатним горіхом, кардамоном та китайським столовим вином. Після приготування випаровуємо бульйон до «концентрату» і додаємо його до наступної порції бульйону. І так знову і знову. Кажуть, що в Китаї існують ресторани, в яких цей процес триває неперервно протягом 100 років. Мій соус не має настільки стародавнього походження, його історія почалася кілька років тому».
Шлунки варяться в такому ж «столітньому соусі», як і свинячі вушка, а потім їх нарізають на тонкі слайси. Додають до них китайські «биті огірки» та заправляють салат олією та гірчицею.
«Для цієї страви ми в’ялимо качку протягом 10 днів. Суміш спецій добираємо таку, аби м’ясо за смаком нагадувало качку пе-пекінськи. Хоча текстура, звісно, зовсім інша. Дані в тонкі слайси в’яленої качки ми загортаємо листя салату ромен, яблуко, огірки, додаємо горіховий соус та поливаємо все джемом з шишек ялівця».
Ніжний крем-суп на основі спаржі, вершків, спецій та овочевого бульйону подаємо з тостами з житнього хліба, шматочками фуа-гра та картоплею пай.
Пропонуємо спробувати класичні китайські млинці. Під час приготування вони надуваються зсередини і ми кладемо в них зелену цибулю, трохи олії та 13 спецій – суміш, яку ще 300 років тому вигадав китайський аптекар.
Готові млинці намащуємо соусом чилі-гарлік та викладаємо на них слайси лосося та тунця дикого лову. При гостях підсмажуємо їх, аби надати страві більш виразного, копченого присмаку.
«Все почалося з того, що знайомі, які займаються розведенням риби, запропонувати мені протестувати їхнього сома. Цей мармуровий сом вирощується під Києвом, на фермерському господарстві – я бачив, чим його годують (дрібною рибою), в яких умовах він росте. Мені стало цікаво. Тим паче, що мармуровий або ж кларієвий сом дуже розповсюджений в Південній Азії. Я вирішив приготувати його там, як готують унагі кабаякі – з соусом теріякі на основ міріну, саке, соєвого соусу та цукру. Подаю сома з овочами темпура, соусом понзу та чилі власного виробництва».
Для цієї страви ми обираємо норвезького кальмара середніх розмірів, додаємо лимонний перець і сіль та миттєво обсмажуємо його на грилі. Кальмар – м’який, ніжний, з легким «димком». В якості гарніру готуємо броколі та солодкий перець з каррі та кокосовим молоком.
Тривалий час маринуємо яловичину з соком імбиру та спеціями, а потім миттєво обсмажуємо її в розпеченій олії, додаємо овочі stir fry.
«Подібну страву готують в багатьох країнах – наприклад, в Італії та Іспанії. В Китаї вона поширена саме на півдні, в провінції Гуандун. Кантонська кухня взагалі має низку виразних особливостей, серед яких широке використання молока та вершків.
Смажене молоко – це щось подібне до пудінгу з молока, сгущеного молоко та кукудзяного крохмалю в тонкій хрусткій скоринці. Смакує з соусом з обліпихи та маракуйї. Солодке та кисле створює необхідний баланс смаків».
До зустрічі! Попереду на нас чекає полювання на нові смаки.
Бронювання столиків: 067 406 41 56
Воздвиженська, 10А