Ачичук, булоти, кальвадос: словник від Gastrofamily Food Market. VOL1 

Певно, ви вже чули про фуд-хол Gastrofamily Food Market, який на двох поверхах об’єднав 7 різних концепцій. Від Дмитра Борисова. На Бессарабці. 
На першому поверсі розташований бар «Білий Налив», моноформат БПШ (біляші, пончики та шаурма), DOGZ&BURGERZ з крафтовими бургерами та хот-догами, азійський стріт-фуд Oxota na Ovets та новий концепт «Шашлики, вино та друзі».
На другому поверсі можна замовити роли та морепродукти від Mushlya або обрати моцарелу, римську піцу та тирамісу від PINZARELLA. 
Разом з командою Gastrofamily Food Market ми вирішили створити фуд-словник, аби ви точно не розгубилися від такого різноманіття. 

А
Ачичук. Готували колись салат з помідорами та цибулею? Зізнавайтеся, що готували. Оце й був майже ачичук. Тільки якщо додати трохи спецій та різної зелені, бажано кінзи та м’яти. 
Саме з таким салатом подають плов на корнері «Шашлики, вино та друзі». Сам же плов, звісно, готують у казані – з м’ясом, барбарисом та родзинками (89 гривень).

Авоська. Торбочка з сітки, що в 90-их валялася на горищі, а зараз стала маст хев фешн-рішенням для всіх еко-свідомих. Якщо чесно, штука справді корисна. В неї можна і пляшку покласти, і книжку. Шукай в «Білому Наливі» авоськи з сидром, наливкою та кальвадосом. Їх, до речі, продають без черги. 
***
Анчоуси. Хамса мовою фудіз та гурме. Смачна дрібна рибка, з якої виходить неймовірно крута база для різних соусів, та й просто додавати в салат або ж піцу – непогана ідея. В PINZARELLA дуже активно їх використовують в пінцах. То такі пухкі римські піци, знову ж таки, мовою фудіз та гурме.
***
Айран. Словники кажуть, що це тюркський кисломолочний напій. А ми кажемо, що айран – щось по типу кефіру, тільки смачніше. Соулмейт з шавою з БПШ
Б
Булоти. Завдання з зірочкою. Справді, зустрічається не на кожному кроці на відміну від тих же устриць. Це брюхоногі молюски, морські равлики. Описати смак не можемо, але гарантуємо, що він достатньо приємний. В Mushlya можна замовити порцію лише за 59 гривень

***
Баодзи. До речі, відсотків так 30% всіх страв, які ми обожнюємо, мають пращурів в Китаї. Навіть вареники – це пра-пра-правнуки китайської страви. Тож і баодзи ближчі, ніж здаються. Це такі парові пиріжечки з різними начинками. Серед їхніх нащадків – і манти, і в’єтнамські бань-бао. В корнері Oxota na Ovets баодзи готують зі свининою або з креветками та подають з соусом світ-чилі. Від 59 гривень за порцію щ 4 штук.   


В
ВОК. WOK. Глибока сковорідка, в якій якимось дивом все готується дуже швидко та виходить дуже смачним. Класика – локшина або рис WOK з різними овочами та соусами. В корнері Oxota na Ovets можна замовити велику порцію такої локшини з куркою та морепродуктами за 98 гривень.


Г
GFM. GATROFAMILY FOOD MARKET. Чудове місце, де є все і  де за 500 гривень, приміром, можна замовити римську піцу, кілька устриць, качку по-пекінськи, казанок мідій, хінкалі, сидр та шашлик. Так, тут реально є все. 


Д
Дайкон. Японська редька. Не пече, здоров’я береже, файно пасує до риби до морепродуктів. В корнері Mushlya дайкон – обов’язкова складова гарнірів, які подають до аргентинських креветок, каракатиць та інших морепродуктів на грилі, а також рибних стейків. 


Е
Еспресо. Маленький об’єм, міцний смак, кава по-італійськи. Подається в корнері «Білий Налив» та є обов’язковим інгредієнтом «неправильного», але фантастично смачного тирамісу в PINZARELLA. 


Ж
«Жерти хочу». Максимально чесне висловлення своїх базових потреб. Фраза, від якої важко утриматися, коли потрапляєш у фуд-хол.
З
КінЗа. Камінь спотикання для гурманів та фудіс. Хтось обожнює, хтось ненавидить, хтось викликає поліцію щоразу, як відчуває цей смак у страві. Попереджаємо: на корнері «Шашлики, вино та друзі» хінкалі готують з нею. 19 гривень за штуку. Hot or not? Тут вже ви обирайте. 


І
Ігристе. Вино з бульбашками. Креман – у Франції, кава – в Іспанії, просеко та ламбруско – в Італії. Головне, аби оці самі бульбашки утворювалися в пляшках в результаті природнього бродіння. Інші варіанти, як-от додавання вуглекислого газу в пляшку – чітерство. Різні напої, зокрема кілька видів ігристого – італійське просеко та брют – можна знайти у барі «Білий Налив».


К
Качка по-пекінськи. Якщо й бувають культові страви, то ось. Суперхіт ще з 14 століття. Два дні витримки в меду та сухому маринаді, повітря, яке спеціально накачують під шкірку, та особлива технологія запікання. І все ще – заради карамельної скоринки та соковитого смачного м’яса. Як їсти? Берете рисовий млинець, додаєте трохи соусу хойсін, огірок та цибулю, викладаєте кілька шматочків качки і робите один великий «кусь». Враження гарантовані.
Пів качки по-пекінськи – 199 гривень в корнері Oxota na Ovets

***
Кальвадос.  Напій Ремарка. Яблучний бренді, який отримують шляхом перегонки сидру. Згадуємо улюблені моменти з «Тріумфальної арки» та йдемо замовляти по 100 на барі «Білий Налив»

Далі буде
Де шукати це все? 
Gastrofamily Food Market, Басейна, 1-2