IN VINO VERITAS: ГІДНІ УКРАЇНСЬКІ ВИНА. SHABO Reserve Cabernet 2019

В новій рубриці In vino veritas ми будемо розповідати про найцікавіші українські вина та страви, які пасують до них. 

SHABO Reserve Cabernet 2019

Почнемо з SHABO Reserve Cabernet 2019 від SHABO. Ідеальне вино для вишуканої вечері. 
 
Про сорт винограду Каберне Совіньйон

Каберне Совіньйон – сорт винограду, з якого створено це вино – один з найпопулярніших і найпоширеніших сортів у світі. Ми говоримо "один з", оскільки лише недавно, наприкінці 1990-х, пальму першості перехопив Мерло. І, тим не менш, Каберне Совіньйон по праву є улюбленцем виноробів і споживачів вина.
Його "батьки" – Каберне Фран і Совіньйон Блан, і з'явився Каберне Совіньйон в XVII столітті в Бордо, як результат схрещування цих двох прекрасних представників vitis vinifera. Цей сорт використовується для виробництва червоних і рожевих вин.

Лози цього сорту були придбані в Європі з урахуванням особливостей ґрунтів Шабо і висаджені на кращих мініділянках теруару. Виноградарі SHABO контролюють врожайність – з кожного куща Каберне Совіньйон збирають не більше 1,8 кг винограду (це важливо: чим нижча врожайність, тим якісніший виноград та більш концентровану ароматику дає кущ). Виноград для виробництва SHABO Reserve Cabernet 2019 зібраний вручну.

SHABO Reserve Cabernet 2019: дегустаційні нотатки

Це червоне сухе вино, витримане в дубових французьких барріках протягом 6 місяців. Має потенціал пляшкової витримки не менше 4-5 років.
Колір: глибокий, рубіново-червоний. З роками буде трохи змінювати відтінок червоного.
Аромат: домінує чорна смородина, також добре відчуваються вишня, стигла слива, ожина, чорний перець.
Смак: збалансований, округлий, таніни м'які, шовковисті, з приємним післясмаком. У смаку – логічне продовження аромату: ноти стиглих фруктів і ягід.
Це структурне, збалансоване, гастрономічне і водночас – самодостатнє вино з прекрасним потенціалом до витримки в пляшці: при правильному зберіганні буде ще цікавіше за 5 років.
Рекомендована температура подачі: від +16 до +18
 

Нагороди та відзнаки

Міжнародні нагороди: в різні роки SHABO Cabernet Reserve було відзначено нагородами безлічі авторитетних міжнародних конкурсів – London International Wine Fair, Decanter World Wine Awards (Великобританія), International Wine Challenge (Великобританія), Los Angeles International Wine Competition, New York International Wine Competition. Вінтаж 2019 року продовжує ці гідні традиції.

В яких закладах Сім’ї ресторанів Дмитра Борисова його можна спробувати?

Це вино входить до винної карти ресторану нової української кухні «Канапа». Це особливий заклад, знаковий для сучасної української гастрономії, в основі якої – найкращі локальні продукти, сучасні техніки та переосмислення аутентичних рецептів. Ресторан працює з 2013-ого року. Він розташований в старовинній дерев’яній садибі на Андріївському узвозі, тут справжній камін, величезна тераса на схилах, секретні балкони та безліч деталей інтер’єра, що зачаровують.

Пляшка SHABO Reserve Cabernet 2019 - 490 ₴ 

З якими стравами з меню «Канапи» ми радимо спробувати SHABO Reserve Cabernet 2019?

Це вино якнайкраще пасує до м’яса: стейків та качки. Крім того, воно складає вдалу гастрономічну пару з морепродуктами, пікантними сирами та овочами гриль. Тож ми радимо обрати до нього такі страви з вишуканого меню ресторану «Канапа».

Баклажан, смажений на ватрі, з печеним перцем та сорбетом з кінзи - 89 ₴
Салат із запеченого гарбуза, карамелізованої перловки, хурми, гарбузової пудри із трюфельно-помаранчевим соусом - 98 ₴

 

Качка з морквяним пюре та вишневим соусом - 329 ₴
Мідії у вершково-винному соусі з часником - 198 ₴

Яловичі медальйони з салатом з пшона та свіжих овочів з соусом із вялених томатів та конопляної пасти - 298 ₴

Вареники з яловичиною та свининою - 129 ₴

Канапа, Андріївський Узвіз, 19А
Бронювання столиків: +38 068 044 3050