5 страв української кухні, які варто спробувати у Канапі в Варшаві

Канапа у Варшаві працює вже близько двох років. Щодня білосніжна ошатна садиба на Мокотові збирає безліч гостей, які йдуть сюди за особливою святковою та водночас дружньою атмосферою і, звісно, за смаками. Вони тут насичені та яскраві. Кажуть, деякі гості настільки вражені стравами, що не стримують емоцій, вигукують щось на кшталт «вау, чого я не спробував це раніше» або ж «спинися, мить чудова, коли я вперше скуштував цей борщ».

Головна гастрономічна ідея закладу полягає в тому, аби, надихаючись аутентичними українськими стравами, створювати сучасні страви з локальним сезонних продуктів, використовуючи широкий арсенал сучасних, подекуди доволі складних, кулінарних технік.

Ось перелік українських страв, які хоча б раз варто спробувати у виконанні «Канапи».

Український борщ

Останнім часом ця страва все частіше згадується на шпальтах світової гастрономічної преси. То знаходяться твердження, що борщ був улюбленою стравою принцеси Діани, то The New York Times включає борщ до переліку найкращих овочевих страв.

Існує безліч варіацій на тему борщу, але ми точно знаємо, що в основі всього – солодкуватий смак буряку, який відтіняється кислотою томатів (їх почали додавати у борщ на початку 20 століття) або бурякового квасу.

Найпростіший борщ, який готували на території України, складався саме з бурякового квасу, капусти, цибулі та моркви. На півдні в борщ додавали квасолю. На свята його готували з м’ясом, в піст – з рибою (наприклад, з сушеними карасями). Символом же «народної української кухні» борщ став вже в 19 столітті. Тоді виникли численні варіації борщу, а в рецептах було щонайменше два десятки інгредієнтів.

Борщ у «Канапі» ми готуємо на м’ясному бульйоні, особливого смаку йому додають чорнослив та в’ялена груша. А ще й цієї страви досить незвичайна подача: гостям подають борщ у качані капусти. Ідеальний food pairing – випити льодяної пекучої хріновухи та заїсти її гарячим, трохи солодкуватим борщем. Радимо!

В меню «Канапи»: борщ зі свининою – 29 злотих.

Вареники

Українські вареники чи польські пироги? Страви дуже схожі за ідеєю, але дещо різні за реалізацією. Нещодавно вийшла велика історична розвідка щодо походження цих страв. Так от, витоки її знаходимо та території сучасного Китаю, далі страва ширилася та модифікувалася разом з рухом монголів на захід, аж поки не дісталася центральної Європи, поділившись на кілька підвидів. Українські вареники – невеликі за розміром, зазвичай з тонкого заварного тіста, з безліччю різних начинок.

В «Канапі» вареники подаються в декоративних дерев’яних скалках – зі складними соусами та дуже різноманітним наповненням. Одна з хітових страв – чорні вареники з судаком, копченим салом та раковим соусом. Крім того, в «Канапі» можна спробувати дуже смачні вареники з подвійним центром – картоплею та грибами – під пудрою з грибів, яка вражає насиченим ароматом, а також вареники з кроликом, ліщиною та соусом з білих грабів.

В меню «Канапи»: чорні вареники з судаком, копченим салом та раковим соусом; вареники з подвійним центром – картоплею та грибами – під пудрою з грибів; вареники з кроликом, ліщиною та соусом з білих грабів – по 29 злотих.

Котлета по-київськи

Й досі тривають суперечки щодо її походження. Серед прототипів котлети по-київськи називають різні страви, найчастіше – котлету де-воляй. «Канонічну» ж котлету по-київськи подали вперше в далекому 1947-ому році. Серед її характерних рис – приготування з цілої курячої грудки з фалангою, соковите м’ясо, тонке хрустке панірування, рідка запашна олія всередині, яка має витікати при розрізанні.

В «Канапі» тривалий час подавали саме таку котлету по-київськи. Наразі вирішили піти трохи далі, і, не змінюючи балансу смаків та текстур, запропонувати ще цікавішу подачу – з пюре та сирним соусом.

В меню «Канапи»: котлета по-київськи з пюре та сирним соусом – 45 злотих.

Холодець

Холодець має біля 100 різних назв та не менше варіантів приготування. Це досить складна страва, приготування якої потребує терпіння та часу. Зазвичай холодець готували саме на свята, комбінуючи кілька видів м’яса, додавали прянощі та спеції, довго-довго виварювали надзвичайно насичений бульйон, який, охолонувши, мав перетворитися на прозоре желе.

Холодець в «Канапі» ми готуємо з дієтичним м’ясом кролика, підкреслюючи його смак соусом з буряка та хрону.

В меню «Канапи»: холодець з кролика – 24 злотих.

Голубці

Ось ці смачні «конвертики» з капустяного листя з соковитим м’ясним фаршем, крупою та овочами в середині… Так, саме вони. Готуємо їх зовсім дрібними, аби в одному шматочку вмістити все розмаїття смаку. Для «Канапи» в Варшаві обрали один з найбільш вишуканих рецептів – з ніжним м’ясом ягняти та пшоном, у супроводі насиченого томатного соусу на заквасці.

В меню «Канапи»: голубці з м’ясом ягняти – 32 злотих.

Варшава, Нарбута, 10
Телефон для бронювання столиків: +48 22 400 88 33, +48 66 877 94 00