- Головна
- Дмитро Борисов
- Сім’я ресторанів
- Доставка
- Новини
- Borysov Academy
- Франшизи та консалтинг
- Робота в Сім'ї
- Контакти
Кухня Nikkei перетворилася на світовий гастрономічний тренд лише на початку 21 століття, але її формування зайняло більше, ніж тисячоліття: від створення перших південноамериканських автохтонних рецептів в імперії інків то розвитку креольської кухні після прибуття іспанських конкістадорів і, врешті-решт, до створення потужних китайських і японських діаспор в Перу, яким ми і завдячуємо появі улюблених страв, що поєднують азійську витонченість та перуанське розмаїття смаків.
Однак зараз ми не будемо вдаватися до історичного екскурсу, а натомість коротко опишемо ті страви, які є ключовими для кухні Nikkei. Звісно, всі їх вже зараз можна спробувати в ресторані RONIN.
Історія севіче більш складна і заплутана, ніж може здаватися на перший погляд. Навіть такі світові метри як Гастон Акуріо та Ферран Андріа не можуть дійти згоди щодо того, хто і коли створив севіче. Версій – безліч. За гілку першості змагаються Перу та Еквадор. Крім того, є теорія полінезійського та навіть азійського походження цієї страви. Однак, якщо не вдаватися до деталей, то найбільш важливими будуть такі моменти:
Існує безліч варіантів севіче. Класичний перуанський варіант: це шматочки сирої риби чи відварених морепродуктів, ферментовані в соку лайма, з додаванням цибулі, кінзи та халапеньо. Цю страву їдять як закуску або подають її з бататом. В Еквадорі севіче радже нагадує холодний рибний суп в величезній кількості томатного соусу.
В RONIN готують севіче з тунця, сібаса, дорадо та лосося. Шматочки риби маринуються в соку лайма з чилі та солодкою цибулею. Також додається соус «молоко тигра» на основі манго та жовтих томатів. Ціна порції – 98 гривень.
Тірадіто – страва, створена японськими емігрантами після прибуття до Перу. Це тонко нарізані слайcи риби на кшталт традиційного японського сашимі. Однак на відміну від сашимі до риби в тірадіто можуть додавати різні маринади та соуси. Від севіче ж тірадіто відрізняється типом нарізки (тонкі слайси замість шматочків) та тим, що риба ніколи не маринується заздалегідь – соуси додаються безпосередньо перед подачею на стіл.
В RONIN пропонують тірадіто з риби – тунця, сібаса, дорадо, лосося – подають з трюфельною сальсою, а тірадіто з яловичини - з теріякі соусом та маракуйєю.
Ціна будь-якого – 98 гривень.
Тортілью з кукурудзяного борошна готували в усіх регіонах Латинської Америки. При чому нерідко, коли вона підсихала, її обсмажували у фритюрі або запікали до хрусту та викладали на неї шматочки риби або яловичини. Так виникла страва тостадітас – щось схоже на невелику кукурудзяну міні-піццу з різними додатками.
В RONIN подають тостадітас з салатом із томатів, шалоту, кінзи та мікрогріну , з лососем, шрірачею та ден-місо, з вугрем, ден-місо та трюфельною олією, з біф тартаром, чилі та соусом юзу-трюфель.
Ціна – 98 гривень.
Це – аутентична перуанська страва, яка складається з кількох шарів. Перший шар – це пюре з картоплі або батату (у вигляді пюре). На нього зазвичай викладають мясний салат або ж салат з тунця з різними додатками. Слово з «кауса» походить зі стародавньої південноамериканської мови кечуа та означає «той, що дарує життя» - саме таким терміном позначали картоплю, що завжди були ключовим продуктом харчування для місцевих народів.
Наразі в RONIN готують два види каусас на основі трюфельної картоплі: з курячим стегном в соусі ден-місо та з опаленою яловичиною та фуа-гра. Ціна будь-якої страви - 198 гривень.
Додавання перуанських продуктів і соусів до класичних японських суші створило можливості до появи фантастично яскравих поєднань, які і характеризують сучасну кухню Nikkei.
Наприклад, нігірі-суші можуть бути такими: з лососем, авокадо, унагі соусом та червоним кав'яром, тунцем та грейпфрутом, сібасом, халапеньйо і лаймом, вугрем з фуа-гра , теплою яловичою вирізкою з перепелиним яйцем. Ціна будь-яких - 39 гривень.
Улюблені роли Каліфорнія та Філадельфія виникли далеко за межами Японії наприкінці 20 століння і також можуть вважатися частиною культури Nikkei.
В RONIN пропонують Філадельфію з лососем, спайсі-тунцем та сібасом, Каліфорнію з вугрем, а також роли з креветками-темпура, вугрем, авокадо та манго. Ціна будь-яких ролів – 198 гривень.
Зоологічна, 10