- Головна
- Дмитро Борисов
- Сім’я ресторанів
- Доставка
- Новини
- Borysov Academy
- Франшизи та консалтинг
- Робота в Сім'ї
- Контакти
Друзі, сьогодні я розповім, як правильно і смачно маринувати мармурову яловичину, свинячий ошийок і філе індички.
Принципи маринування завжди однакові: в маринаді має бути присутня якась кислота. Це потрібно для того, щоб м'ясо стало м'яким і в нього потрапили спеції. Також завжди додається сіль і перець. Всі інші спеції на ваш смак.
Завжди при приготуванні шашлику ми очікуємо, що м'ясо буде соковитим і м'яким. В першу чергу, для цього потрібно вибрати гарне, в міру жирне м'ясо. Як правильно вибрати м'ясо, читайте в статті ЯК ВИБРАТИ М'ЯСО ДЛЯ ШАШЛИКУ, СТЕЙКА І БУЖЕНИНИ.
Маринад для шашлику зі свинини
Почнемо з класики — шашлику зі свинячого ошийка. М'ясо для такого шашлику має бути нарізано на шматки вагою 50-60 грам. Класичний маринад для свинячого ошийка включає в себе три інгредієнта. Першим і основним інгредієнтом, який надає кислинку м'ясу, є цибуля. Сіль надає смак, а перець — аромат. Саме ці три інгредієнти дають вам очікуваний смак і аромат шашлику.
Для приготування маринаду потрібно нарізати 3-4 середні цибулини, а одну — натерти на дрібній тертці таким чином, щоб вийшло пюре. Так у м'яса буде більше потрібної кислої рідини. Також для маринаду потрібно в ступці крупно перетерти сіль і 5 видів перцю горошком — червоний, білий, запашний, чорний і сичуанський. До цього всього я ще додаю цукор, щоб м'ясо було трохи солодким і карамельним.
Маринад для м'яса індички
Наступним ми будемо маринувати м'ясо індички. Для цього ми скористаємося рецептом маринаду, який використовується на Близькому Сході, в Туреччині. Цей вид маринування підходить і для курки.
М'ясо потрібно нарізати на шматки по 50-60 грам. До м'яса потрібно додати кисле молоко, яке зробить м'ясо м'яким. Також потрібно додати перебиті в ступці сіль і перець. Такий маринад можна вдосконалити додаванням кмину. Для карамельного і солододкого смаку додаємо трохи цукру.
Маринад для яловичини
Маринувати ми будемо два стейка і одне крупнокускове м'ясо.
Стейків два види: перший — стейк «Рібай» з витримкою в 7 днів, який був придбаний в магазині; другий — стейк, який 40 днів стояв в спеціальному холодильнику і тиждень в вакуумі. Через відмінності в часі витримки відрізняється і колір самого м'яса.
Крупнокускове м'ясо — ростбіф, це теж частина лопатки яловичини, але не преміального відрубу.
Стейк «Рібай» потрібно тільки посолити і відставити убік. Другий стейк солити потрібно безпосередньо перед смаженням. Для маринаду крупнокускового м'яса потрібно взяти свіжий розмарин і крупно його нарізати. Він стане красивою скоринкою майбутнього страви. Розмарин потрібно розправити на дошці, додати сіль, мелений перець. М'ясо потрібно ретельно вимочити в спеції.
Раніше було прийнято додавати в м'ясо оцет і залишати його маринуватися на всю ніч. Але насправді це робилося тільки тому, що м'ясо було грубим і неякісним, тому його слід було маринувати так довго і в такому сильному кислотному середовищі. Зараз же можна вибрати якісне, яке маринується швидше і буде не менш м'яке.
Смачного!
Підписуйтесь на канал «Ресторатор» — http://bit.ly/Restorator