- Головна
- Дмитро Борисов
- Сім’я ресторанів
- Доставка
- Новини
- Borysov Academy
- Франшизи та консалтинг
- Робота в Сім'ї
- Контакти
Кожен ресторатор повинен постійно розвиватися і йти в ногу з трендами ресторанного бізнесу. Для цього варто читати книги на тему бізнесу та відвідувати різноманітні курси і тренінги. Особливо актуально це буде для рестораторів-початківців.
На жаль, в Україні дуже мало місць, де можна навчитися веденню ресторанного бізнесу. У закладах вищої освіти найчастіше вчать бути менеджером або технологом. Тому хочу поділитися власним досвідом і розповісти, де отримував знання я. Вже після відкриття декількох закладів я проходив курси в «Школі успіху Михайла Зельмана», яка знаходиться в Лондоні. Після цього я навчався в США. У Нью-Йорку ми вивчали, наприклад, не тільки теорію, а й відвідували заклади. Таким чином ми отримували практичні знання. Як мені здається, найкраще вивчати ресторанний бізнес в Європі або США.
Сім'я ресторанів Діми Борисова зробила свій внесок в підвищення якості навчання ресторанного бізнесу в Україні. Декілька років тому ми запустили Borysov Academy (https://borysovacademy.com/), але, на жаль, зараз навчання у нас можливо тільки онлайн у зв'язку з карантинними обмеженнями.
Що ж стосується книг ситуація теж непроста. Існує дуже мало книг, які присвячені саме ресторанного бізнесу. Тому рекомендую почитати про створення бізнесу як такого. Як на мене, обов'язково варто почитати книгу «Бізнес в стилі фанк». Ця книга допомагає усвідомити, що бізнес можна робити з посмішкою на обличчі і отримувати задоволення від процесу його створення. Також рекомендую книгу під назвою «Від хорошого до великого». За допомогою цієї книги мені вдалося зрозуміти як структурувати і розвивати далі мій бізнес.
Важливо не забувати, що ресторанний бізнес будується довкола їжі. Тому обов'язково потрібно почитати книги від всесвітньо відомих шеф-кухарів. В першу чергу хочу порекомендувати книги британського шефа Хестона Блюменталя. Він відомий тим, що готує страви молекулярної кухні і подає їх оригінальним чином. Також зверніть увагу на Девіда Чанка і його формат «MAMA FUKU». Його книги надихають дружнім підходом до викладу матеріалу.
Що ж стосується книг з покроковою інструкцією щодо відкриття ресторану можу порадити нашу власну книгу «Як відкрити ресторан». У цій книзі ми подали алгоритми дій для тих, хто хоче відкрити власний заклад. Книга написана таким чином, що вона буде зрозуміла не тільки дорослим, але й підліткам.