Nikkei - це японсько-перуанська кухня, яка ось вже кілька років є одним з найбільш популярних трендів світової гастрономії. Заглибимося в історію, щоб розібратися, що до чого.
Після відкриття нового континенту - Америки - територію Перу колонізують іспанці. Вплив іспанців значно змінює гастрономічну культуру Перу. З'являються такі страви як карапулька (страва на основі свинини, курки, висушеної картоплі, арахісу і чилі) і антікучо (невеликий шашлик з маринованого м'яса). Формується так звана креольська кухня.
У ХIX столітті в Перу масово переселяються вихідці з Китаю. В результаті створюється нова китайсько-перуанська кухня «чіфа».
А в 1889 році в Перу прибуває 7000 японських робітників. Більшість з них залишається жити в Перу. Називали японських мігрантів - «nikkei», від чого і пішла назва нової японсько-перуанської кухні. Одним з батьків-засновників кухні Nikkei вважається Нобу Міцуха.
Як їдять і що готують?
- Ключовими продуктами кухні Nikkei є цитрусові, які використовуються майже в кожній страві. Особливо виділяють юзу, смак якого нагадує і апельсин, і лимон, і мандарин одночасно.
- Також важливим продуктом є куй - невеликий гризун, якого готують так, як у нас би, наприклад, готували курку гриль.
- Кіноа- раніше вважалося, що це священне «золоте зерно». За традицією імператори інків спостерігали, як проростають перші паростки.
- Кумкват - невеликі солодко-гіркі «фрукти» з властивою кислинкою. Чимось нагадують мандарин, який можна їсти відразу з тонкою ароматною шкіркою.
- Халапеньо - різновид перцю чилі. Має від 1 000 до 20 000 балів за шкалою пекучості.
Список «must eat» страв японсько-перуанської кухні:
- Тостадітас - хрусткі кукурудзяні коржі з соусами, рибою та м’ясом або з іншими добавками.
- Антікучос - шашлички з морепродуктів, риби або м'яса. Готуються на спеціальному грилі.
- Севіче -спочатку так називали спосіб зберігання риби, придуманий перуанськими рибалками. Риба маринується в соусі з цитрусових, цибулі, часнику і перцю халапеньо, нарізається кубиками і подається з соусом «молоко тигра».
- Каусас - «пиріг» з картопляного пюре і овочів з додаванням різноманітних інгредієнтів.
- Тірадіто – сира риба, нарізана тонкими скибочками. Соус з лайма, імбиру, кунжуту, оливкового масла і перуанського перцю аджі додається перед подачею страви на стіл.
- Темакі - хрусткі конвертики з норі з рисом, авокадо, рибою, морепродуктами, гуакамоле або ікрою.
Суші Nikkei
Такі звичні і улюблені «японські» роли «Каліфорнія» і «Філадельфія» не мають нічого спільного з традиційною японською кухнею. Вони були створені далеко за межами Японії в 70-ті роки 20 століття.
Сучасні роли і суші в стилі Nikkei пішли ще далі - вони поєднують у собі безліч незвичайних інгредієнтів (манго, халапеньйо, цитрусові) і яскраві соуси (шрірача, молоко тигра) і так далі. Іноді навіть замінюють рис бататом - виходить теж дуже смачно.
Соуси в кухні Nikkei
- Ден-місо - соус з місо-пасти, солодкого рисового вина, саке і цукру.
- Шрірача - вогняний соус з копченого червоного перцю.
- Понзу - кисло-солоний соус з цитрусовим присмаком, готується з соку цитрусових, соєвого соусу, вина мірін, білого рисового оцту і бульйону Даші.
Де можна все це спробувати?
Ресторан RONIN, вул. Зоологічна, 10.